Zdobienia i produkty

Wykonujemy zdobienia na:

 • koszulkach z rękawkiem i bez rękawa,
 • koszulkach polo,
 • ubraniach dziecięcych (body, koszulki, sukienki, spodnie, etc),
 • bluzach,
 • spodniach,
 • odzieży roboczej,
 • torbach i torebkach,
 • plecakach,
 • kubkach,
 • puzzlach,
 • poduszkach,
 • podkładkach pod mysz,
 • drewnie, metalu, blachach,
 • wielu innych.

Nasze techniki zdobień:

TERMOTRANSFER

to technika, która pozwala na termiczne wgrzanie grafiki w konkretny materiał (odzież koloru białego, czarnego lub różnokolorowego, na bawełnę, poliester i różne mieszanki, papier, drewno, metal, ceramika, etc). Początkowo, na specjalnym papierze transferowym przygotowywany jest wzór, który następnie jest przenoszony na znakowaną powierzchnię przy użyciu prasy termicznej wytwarzającej wysoką temperaturę.

Korzystamy z różnych, najwyższej jakości papierów i folii transferowych, nie mamy ograniczeń kolorystycznych. Zaletami stosowania tej techniki jest możliwość wykonywania atrakcyjnych, wielokolorowych nadruków przy perfekcyjnym odwzorowaniu kolorów (w modelu kolorów CMYK), czyste i wyraźne krawędzie nadruku, trwałość nadruku oraz możliwość wykonywania zdobień na nawet najmniejszej partii odzieży.

FLEX I FLOCK

to metoda, w której projekt przygotowany w formie wektorowej wycinany jest na ploterze tnącym, a następnie po usunięciu zbędnych elementów wgrzewany na odzieży za pomocą specjalnej prasy. Metoda pozwala na otrzymanie niezwykle trwałego nadruku, lecz ogranicza ilość zastosowanych kolorów i wyklucza uzyskanie efektu cieniowania czy też tonowania kolorów.

Folia Flex jest materiałem wykonanym z wysokiej jakości matowej folii poliuretanowej, zlaminowanej z termicznie aktywowanym klejem. Folia Flock to wysokiej jakości materiał na bazie włókien celulozy. Dzięki zastosowaniu wysokich i gęstych włókien posiada charakterystyczną fakturę i głębię koloru. Zarówno flex, jak i flock są elastyczne i miłe w dotyku, są używane na odzieży roboczej, sportowej oraz rekreacyjnej i codziennego użytku. Mogą być stosowane na tkaniny bawełniane, poliestrowe oraz mieszane: bawełna/poliester i poliester/akryl. Nadruk jest bardzo trwały, w 100% pokryty kolorem, doskonale sprawdza się w przypadku zdobień składających się z napisów, logotypów, prostych rysunków.

DRUK SUBLIMACYJNY

to technologia znakowania artykułów  polegająca na przejściu tuszu sublimacyjnego z wydruku na specjalnym nośniku w strukturę wybranych materiałów lub innych odpowiednich podłoży za pomocą prasy termotransferowej. W efekcie uzyskujemy wielokolorowe nadruki w jakości fotograficznej odporne na pranie, zmywanie, ścieranie czy warunki atmosferyczne. Tą techniką zdobimy jasne tekstylia (poliestrowe), ceramikę (np. kubki), metal, drewno, torby i plecaki, smycze itp. Nadruk jest zupełnie niewyczuwalny w dotyku - wchodzi w strukturę materiału, a grafika, nawet najbardziej skomplikowania zostanie odwzorowana w pełnej gamie kolorystycznej (CMYK).

DRUK DTG

to jedna z najnowszych technologii druku. Stworzona z myślą o druku pojedynczych sztuk w nieograniczonej ilości kolorów. Technika świetnie sprawdza się przy wzorach przypominających zdjęcia, gdyż możliwy jest druk w niesamowitej kolorystyce i cieniach. DTG dedykowana jest jednakże tylko drukowi na bawełnie, w miejscach łatwo dostępnych (nie można nanieść nadruku na boki ubrań czy szwy).

Wymagania dotyczące grafiki

 

Projekty powinny być dostarczone w formie wektorowej, w krzywych wraz z załączonymi czcionkami. Preferowany format to CDR (CorelDraw) lub PDF. Prosimy o zapisywanie grafiki bez tła, nawet białego, chyba że tło jest elementem grafiki i ma być naniesione na dany produkt.

W przypadku zlecenia nadruku grafiki bitmapowej preferujemy plik PSD (PhotoShop) lub TIFF.

Inne dopuszczalne formaty to PNG i JPG. Grafiki powinny mieć rozdzielczość 300 ppi.

W przypadku zlecenia mającego oddać jak najbardziej wierny charakter kolorów zawartych w grafice, niezbędne jest ich określenie w modelu kolorów CMYK. W przypadku nie dostarczenia takiej informacji zastrzegamy sobie możliwość występowania różnic kolorystycznych.